Почетна Тагови Disney

Таг: Disney

Заработете 1.000 долари гледајќи ги омилените филмови

0
Американската интернет-страница Review.org бара пет најголеми обожаватели на ликот, делата и наследството на Волт Дизни, кои цели 30 дена би гледале филмови на новата...

Fox ја одобри продажбата на Disney за 71 милијарди долари

0
Акционерите на компанијата Twenty-First Century Fox ја одобрија продажбата на отсекот за забава на компанијата Disneѕ за 71,3 милијарди долари. Со тоа во сопственост...

И Disney забранува употреба на пластични сламки

0
Walt Disney Company е последниот од низата гиганти кои се придружуваат на напорите да се заштити животната средина преку забрана запластичните сламки. Во блогот...

Новите летачки роботи на Disney изведуваат акробации како вистински суперхерои

0
Компанијата Disney произведе нови роботи кои изгледаат како летачки суперхерои, а ќе служат за да ги забавуваат посетителите во тематските паркови и одморалишта на...

Disney ќе прави соларна фарма – енергијата ќе се користи во...

0
Walt Disney World е компанија позната по скапите тематски паркови со ликови од цртаните филмови, кои речиси 50 години забавуваат милиони посетители годишно. Додека...

Зделка на годината – Disney го купува Fox за 52,5 милијарди...

0
Компанијата Walt Disney најави договор кој тежи 52,5 милијарда долари со кој го презема 21 Century Fox. Со ова Disney станува една од најголемите...