37.8 C
Skopje
вторник, јули 27, 2021
Почетна Тагови Ericsson Nikola Tesla

Таг: Ericsson Nikola Tesla

Две хрватски компании ги здружија силите и заедно прават 5G мрежа

Воведувањето на 5G технологијата веќе почна во Хрватска и тоа најпрвин во неколку тес-региони, а до крајот на годината Осијек би требало...

Ericsson Nikola Tesla ќе раководи со технолошки парк во Осијек вреден...

Градските власти во Осијек го изразиле своето задоволство од новиот најавен договор за инвестиција во градот. Се работи за компанијата Ericsson Nikola Tesla која најави дека...

НАЈПОПУЛАРНИ