Почетна Тагови Forêt Blanche

Таг: Forêt Blanche

Првата вертикална шума во Франција ќе содржи еден хектар зеленило

0
Компанијата Stefano Boeri Architetti продолжуваат да градат вертикални шуми низ целиот свет, а последниот проект е планиран за Париз. Проектот е дизајниран за квартот...