4 C
Skopje
недела, април 11, 2021
Почетна Тагови General Motors

Таг: General Motors

General Motors во Лас Вегас претстави автономен летачки „кадилак“

General Motors го претстави својот автономен летачки автомобил „кадилак“. Возилото е технички VTOL дрон, односно дрон кој полетува и слетува вертикално и...

GM инвестира 20 милијарди долари за да му конкурира на Илон...

Кога е во прашање пазарот на електрични автомобили, Tesla е далеку пред конкуренцијата, но таа конкуренција не спие и се подготвува за...

Aвтомобилите ќе добијат безвоздушни гуми од 2024 година

Michelin ги здружи силите со General Motors за од 2024 година да почне да произведува автомобили со безвоздушни гуми. Гумите, наречени Uptis, ќе имаат...

Стигна и првата казна за автономен автомобил за непропуштање пешак на...

Откако долго време читаме само позитивни вести за автономните автомобили и напредокот на пазарот за беспилотни возила, во последно време се заредија големи проблеми...

General Motors ќе лансира Airbnb за автомобили – изнајмете ги возилата...

General Motors подготвува нова услуга која медиумите веќе ја нарекоа Airbnb за автомобили и која би можела да биде голема закана за рент-а-кар индустријата,...

ВИДЕО: General Motors претстави автономен автомобил без волан и педала за...

https://youtu.be/MvP82IsGqNc Нема да ви треба волан за да ги возите беспилотните автомобили од иднината. General Motors штотуку не донесе поблиску до таа иднина со својот...

НАЈПОПУЛАРНИ