5 C
Skopje
вторник, јануари 26, 2021
Почетна Тагови Google Maps

Таг: Google Maps

Google Maps во реално време ќе прикажува колку патници има во...

Никогаш не е пријатно да се возите со воз или автобус кој е преполн со патници, а денес во време на корона...

Google Maps на корисниците ќе им овозможува да ги избегнуваат мрачните...

Google работи на нова опција за апликацијата Google Maps, која ќе ја зголеми безбедноста на кориснциите. Станува збор за функција која ќе...

Google Maps воведува изговор на имињата на местата и адресите

Google се обидува да ја олесни комуникацијата со локалното население воведувајќи во апликацијата опција за превод и аудиопомош која вклучува изговор на...

Google тестира инкогнито начин на работа за своите мапи

Апликацијата Google Maps е неверојатно практична и многумина ја користат речиси секојдневно, но таа собира многу податоци за движењето на кориснциите и за нивните...

Huawei прави сопствена апликација за мапи и навигација

Се е поизвесно дека по 20 август ќе прекине соработката меѓу Huawei и Google. Корисниците кои и досега ги користеле телефоните на Huawei и...

Google Maps отсега ја покажува брзината со којашто се возите

Компанијата Google воведе мерач на брзината во својата апликација Google Maps и на своите корисници им овозможи да следат со која брзина се возат...

Google Maps сака да ви помогне да се спасите од казните...

Google сака да воведе нова и многу корисна алатка во апликацијата Google Maps - систем за предупредување на камери за мерење на брзина. Оваа...

Google Maps сега ќе ви покажува каде има полначи за електрични...

Наоѓањето полнач за електричен автомобил може да стане малку полесно затоа што Google денс најави дека ќе додаде поддршка во Google Maps за електричните...

Google Maps со нови 39 јазици, меѓу кои и македонскиот

Македонскиот јазик е еден од новите 39 јазици на кои отсега е достапна апликацијата Google Maps благодарение на најновата надградба. Отсега македонските корисници ќе можат...

Google Maps ќе ви овозможи да видите колку долго ќе чекате...

Апликацијата Google Maps, наскоро, ќе им овозможи на корисниците да дознаат колку е просечното време на чекање во ресторан. Како што стои во соопштението од...

НАЈПОПУЛАРНИ