24 C
Skopje
среда, јули 15, 2020
Почетна Тагови Honda

Таг: Honda

Honda направи концепт автомобил кој има само волан

Honda на саемот за потрошувачка електроника CES во Лас Вегас на почетокот на идната година ќе претстави интересен концепт автомобил со кој...

Honda во Европа ќе продава само електрични автомобили и хибриди

Некои држави веќе имаат планови за за забрана на продажбата на автомобили со мотори со внатрешно согорување, додека големите компании инвестираат милијарди...

Јапонските автомобилски гиганти Toyota, Nissan и Honda заедно ќе градат станици...

Јапонските производители на автомобили објавија дека ќе ги здружат силите за во земјата да го дуплираат бројот на станици за полнење на електричните автомобили...

Паметните автомобили на Hondа комуницираат преку 5G

Јапонскиот телеком оператор SoftBank влезе во партнерство со Hondа за комуникациската технологија во облак која се наоѓа во роботите Pepper да ја донесе и во...

НАЈПОПУЛАРНИ