37.8 C
Skopje
вторник, јули 27, 2021
Почетна Тагови Hrvatski Telekom

Таг: Hrvatski Telekom

Две хрватски компании ги здружија силите и заедно прават 5G мрежа

Воведувањето на 5G технологијата веќе почна во Хрватска и тоа најпрвин во неколку тес-региони, а до крајот на годината Осијек би требало...

Hrvatski Telekom прв воведува 5G технологија во Хрватска

Технологијата 5G повеќе не е нешто за што зборуваме во теорија или се применува во контролираи услови. Hrvatski Telekom реализираше 5G функционалност во реални услови...

НАЈПОПУЛАРНИ