-1.4 C
Skopje
среда, јануари 22, 2020
Почетна Тагови IFA

Таг: IFA

Долго очекуваниот Самсунг телефон со свитлив екран пристигнува и на европскиот...

Од Samsung се надеваат дека ќе имаат повече среќа со вториот обид за продажба на својот телефон со екран кој се свиткува Galaxy Fold....

Huawei во Берлин го претстави првиот 5G процесор во светот

Извршниот директор на кинескиот технолошки гигант Huawei, Ричард Ју, денес на саемот IFA во Берлин го претстави новиот процесор Kirin 990 со интегриран 5G...

Huawei потврди дека на 19 септември ќе го претстави новиот модел...

Од Huawei потврдија дека нивниот нов модел на смартфон Mate 30 ќе биде претставен во Минхен, Германија, на 19 септември во рамките на настанот...

Наместо флексибилни телефони, LG подготвува телефони со два екрани

LG уште не сака да ја тестира технологијата за флексибилние екрани на телефони на своите официјални модели, па се одлучија за поедноставно и прилично...

Huawei го лансира Kirin 980, првиот светски комерцијален 7nm SoC процесор

Во воведниот дел на IFA 2018 насловен како „The Ultimate Power of Mobile AI“, извршниот директор на Huawei Consumer Business Group, г-дин Ричард Ју,...

LG го претставува првиот 8K OLED телевизор во светот

LG на саемот IFA 2018 во Берлин ќе го претстави првиот 8K (7680x4320) OLED TV во светот. Овој 88-инчен 8K LG OLED телевизор ќе...

Самсунг во рамки на ИФА 2018 претставува неверојатни технолошки откритија кои...

Сасмунг ја истакнува својата визија за производи и услуги од следната ера на поврзано живеење овозможени од вештачка интелигенција, “Интернет на Нештата“ и 5Г...

Берлин станува центар на технолошкиот свет – еве што можеме да...

Уште неколку дена останаа до отворањето на големиот технолошки саем IFA, кој своите врати за прв пат ги отвори во 1924 година и со...

Nokia развива мобилен телефон со шест камери?!

Додека се почесто гледаме телефони кои имаат по две камери од предната и од задната срана, следниот топ модел од Nokiа би требало да...

Oва е најдобриот телефон во светот

Samsung потворно се потврди како најдбарт производител на мобилни телефони во светот. Глобалното здружение на најголеми магазини за технологија EISA традиционално во рамките на...

НАЈПОПУЛАРНИ