23 C
Skopje
недела, јули 12, 2020
Почетна Тагови Kaspersky

Таг: Kaspersky

Драган Давидовиќ: Со Kaspersky ИТ безбедносните решенија сте секогаш чекор пред...

Интернетот е од суштинско значење за функционирање на скоро секој сегмент од животот, но исто така може да биде и најголемата закана,...

Дури 84% од родителите се загрижени за онлајн безбедноста на нивното...

Новото глобално истражување на Kaspersky открива предизвици зад ограничените семејни разговори за безбедноста на интернет Дури 84% од родителите ширум...

Сите апликации на Google Play се безбедни: факт или фикција?

Секогаш препорачуваме симнување на Android апликации од официјални продавници и од ниедно друго мeсто. Но, тоа не значи дека нема вируси на...

Kaspersky: Како измамниците ги користат вашите двојници за да платат со...

Веројатно сте слушнале за феноменто дека авионските незгоди привлекуваат повеќе внимание отколку автомобилските несреќи, иако бројот на жртви на годишно ниво е значително поголем...

Kaspersky: Како измамниците ги користат вашите двојници за да платат со...

Веројатно сте слушнале за феноменто дека авионските незгоди привлекуваат повеќе внимание отколку автомобилските несреќи, иако бројот на жртви на годишно ниво е значително поголем...

Човечка експертиза. Со брзина на машина. Обезбедете го вашиот бизнис со...

  Бидејќи 69% од претпријатијата сметаат дека заштитата на податоците е нивниот најважен предизвик за cyber безбедност, сега е најсоодветен момент да ја подобрите вашата...

Kaspersky Small Office Security, идеално решение за безбедност на мали компании

Kaspersky Small Office Security е решение кое е специјално дизајнирано за мали компании за заштита од малициозен софтвер со врвни технологии, кои обезбедуваат заштита...

Што е подобро: едноставна лозинка лесна за хакирање или силна лозинка...

Било да практикуваме онлајн шопинг, да плаќаме сметки онлајн или да користиме социјални медиуми, нашиот живот е исполнет со онлајн  профили и лозинки. За...

Истражување: Родителите заинтересирани да инсталираат софтвер за родителска заштита, еве каде...

Само 10% од домаќинствата во Македонија со малолетни лица имаат инсталирано софтвер за родителска контрола, покажува денеска објавениот Извештај на Агенцијата за електронски комуникации...

Kaspersky: Децата лани на Интернет повеќе гледале видео содржини отколку што...

Децата денес се целосно на свој терен кога станува збор за технологијата и дигитализацијата. Тие користат дигитални дневници и учебници на училиште, комуницираат со...

НАЈПОПУЛАРНИ