-0.5 C
Skopje
вторник, февруари 25, 2020
Почетна Тагови Kaspersky

Таг: Kaspersky

По Велес… Неготино

Изминатиов месец топ тема во медиумите беа учениците од Неготино. Тепачката помеѓу соученички од основно училиште, средношколската екскурзија и однесувањето во хотел во Италија,...

Алатка која овозможува целосна контрола и безбедност врз онлајн идентитетот

Денес постојано се логираме некаде. Најчесто тоа е на Интернет на некој профил или на банкарска сметка за префрлање пари од сметка на сметка,...

Како да спречите вашето дете да посетува насилни содржини на интернет?

Динамичното време и начин на живеење само ја зголемуваат веќе огромната „зависност“ која сите ја имаме од користењето на интернет. За потребите на учењето...

5 правила со кои ќе го заштитите вашето дете на интернет

Понекогаш е навистина тешко да ги заштитите вашите деца додека играат или сурфаат на интернет, но постојат решенија за интернет безбедност кои можат да...

Голем дел од нашиот живот се пресели на Интернет. Да го...

Интервју со Бојан Кордалов, специјалист за односи со јавност и нови медиуми за Inovativnost.mk. Зборуваме за безбедноста на Интернет, колку луѓето се свесни какви...

Како да бидам сигурен дека моето дете е безбедно на Интернет?

Дали децата се доволно заштитени во интернет просторот? Кои се основните правила кои родителите треба да ги следат за да ги заштитат своите деца...

Македонските сајтови се почесто се нападнати, единствен спас се системите за...

Интервју со Благоја Кондратјук, инженер за ИКТ решенија во Кабтел. Разговараме за опасностите од сајбер нападите кои стануваат се почести и се посложени, за...

НАЈПОПУЛАРНИ