Почетна Тагови LEGO

Таг: LEGO

The Boring Company на Илон Маск ќе прави цигли за градење...

0
Деновиве Илон Маск најави уште еден неочекуван производ кој ќе биде пласиран на пазарот од неговата компанија The Boring Company. Како што пишува порталот...

LEGO ќе прави коцки од биопластика направена од растенија

0
LEGO започнува со производство на дел од познатите коцки кои нема да бидат штетни за околината. Тие најавија дека оваа серија ќе биде изработена...

Lego влегува во партнерство со кинескиот интернет гигант Tencent

0
Данскиот произведувач на играчки Lego објави во понеделникот дека склучува соработка со кинескиот интернет гигант Tencent Holdings поради развој на интернет игра и потенцијални...

Тел Авив собори светски рекорд со највисоката LEGO кула во светот

0
Илјадници луѓе во Тел Авив се обидоа заедно да ја изградат највисоката LEGO кула во светот во сеќавање на осумгодишно момче кое било жртва...