Почетна Тагови Libra

Таг: Libra

Американскиот Конгрес ја „паузира“ криптовалутата на Facebook

0
Facebook официјално ја претстави својата криптовалута наречена Libra, која ја прави подружницата  на Facebook, Calibra, а ќе се користи за плаќање преку апликациите на...

Facebook ја претстави својата криптовалута

0
По многу претпоставки и гласини, Facebook и официјално ја претстави својата криптовалута, која би требало да им конкурира на претходно познатите криптовалути како биткоин и...