Почетна Тагови L’Oreal

Таг: L’Oreal

L’Oreal и Alibaba ја направија првата мобилна апликација во светот за...

0
Францускиот козметички гигант L'Oreal и кинескиот е-трговец Alibaba г најавија стартот на тестирањето на првата мобилна апликација во светот за акни на кожата, која...

Козметичкиот гигант L’Oreal направи преносен сензор за мерење на загадувањето на...

0
L'Oreal е една од најголемите козметички компании во светот, но последните неколку години компанијата развива и интересни технолошки решенија кои би требало дополнително да...

L’Oreal и Facebook направија платформа на која виртуелно можете да испробувате...

0
Избирањето на вистинската шминка е комплицирано. Бојата што ја гледаме на амбалажата е одлична, но не секогаш ставена на нашето лице изгледа исто толку...