Почетна Тагови Lufthansa

Таг: Lufthansa

Луфтханза ќе отпушти 29.000 работници

0
Германската авиокомпанија „Луфтханза“ ќе подели 29.000 откази до крајот на годината. Надвор од Германија се очекува да бидат отпуштени 20.000 работници, а компанијата ја...

Поради пандемијата, најголемата европска авиокомпанија губи милион евра секој час

0
Авиокомпанијата Lufthansa и понатаму преговара со германската влада за извлекување од кризата во која влезе за да избегне банкрот, но во исто време да...

Lufthansa авионите ги претвора во места за одржување презентации и говори

0
Кога летате со авион можете да изберете од повеќе начини да се занимавате и да ви помине времето: да работите, да гледате некој филм...