14 C
Skopje
среда, јули 8, 2020
Почетна Тагови Masonic Watch

Таг: Masonic Watch

Masonic Watch е првиот часовник во светот направен од цемент

Kога помислуваме на што не асоцира цементот на памет ни доаѓаат тротоари, блокови, но сигурно не помислуваме на часовници. Сега веќе можеме и часовниците...

НАЈПОПУЛАРНИ