19 C
Skopje
петок, мај 7, 2021
Почетна Тагови Mate X

Таг: Mate X

Huawei ќе претстави унапредена верзија од смартфонот на преклоп Mate X

Huawei навести дека идната година ќе претстави унапредена верзија на смартфонот на преклоп Mate X со поцврст екран и побрз процесор. Деталите...

Телефонот на склопување на Huawei ќе почне да се продава во...

Телефонот на склопување на Huawei, кој одамна се одложува, конечно ќе се најде на пазарот во ноември. Mate X e 5G смартфон...

И покрај проблемите со САД, флексибилниот телефон на Huawei ќе биде...

И покрај проблемите во кои се најде поради блокадата од САД, Huawei и понатаму работи на усовршување на својот прв флексибилен телефон Mate X...

По скапиот Mate X, Huawei планира и повтини телефони на преклоп

Телефоните на преклоп се најжешка тема на пазарот за мобилни уреди. Новиот дизајн отвора нови можности за користење, па телефоните ќе можеме да ги...

Huawei Mate X прогласен за телефон со најдобра конекција во светот

На Huawei му беше потребна само една недела за да ја освои првата награда со својот флексибилен телефон Mate X. На Светскиот мобилен конгрес...

Huawei го претстави флексибилниот телефон Mate X

Откако Xiaomi ја претстави новата палета производи во пресрет на Светскиот мобилен конгрес во Барселона, истот го направи и уште еден кинески производител -...

НАЈПОПУЛАРНИ