12.8 C
Skopje
недела, октомври 24, 2021
Почетна Тагови METLTM

Таг: METLTM

Велосипедот MTLTM ќе вози со неуништливите гуми развиени за НАСА

Кога НАСА почна да ги развива своите вселенски возила за истражување на Месечината и Марс, популарно наречени ровери, еден од главните проблеми...

НАЈПОПУЛАРНИ