29 C
Skopje
четврток, јули 2, 2020
Почетна Тагови Mozilla

Таг: Mozilla

Mozilla воведува претплата за Firefox

Во Mozillа размислуваат за начини на кои дополнително можт са ги зголемат приходите, а еден од нив е премиум верзијата на Firefox со некои...

Mozilla го претстави веб пребарувачот од иднината – Firefox Reality

Пред десетина години на Интернет сурфавме најмногу на компјутер. Денес и понатаму сурфаме и од компјутер, но најголем дел од луѓето како примарни уреди...

Mozilla Firefox ќе има екстензија која ќе го спречува Facebook да...

Со последниов скандал поврзан со тоа како Facebook ги чувал личните податоци на корисниците, компанијата Mozilla одлучи да понуди заштита на своите корисници со...

НАЈПОПУЛАРНИ