Почетна Тагови Nike

Таг: Nike

Nike прекина да продава свои производи на Amazon

0
Еден од најголемите производители на спортска опрема во светот, Nike, одлучи да ја прекине соработката со Amazon. Партнерството беше дел од стратегијата на Amazon...

Adidas и Nike бараат Трамп да ги ослободи од царините за...

0
Производителите на чевли и патики и нивните дистрибутери, меѓу кои се Adidas, Nike, Puma и Steve Madden, побараа од американскиот претседател Доналд Трамп веднап...

Nike направи посебни патики за Светското првенство во фудбал

0
Како што беше најавено неделава, Off-White и Nike се здружија за заедно да го одбележат почетокот на Светското првенство во фудбал 2018 година со...

#ИновативностЧита: Shoe Dog – мемоар од креаторот на NIKE

0
Кога станува збор за книгата која оваа недела ви ја претставуваме во рубриката #ИновативностЧита, многумина ќе речат дека е мемоар кој може и да...

Новите патики на Nike ќе ја сменат целата индустрија за спортски...

0
Кога зборуваме за технологија за избработка на спортски обувки, 3Д печатењето најчесто се користи за изрбаотка на ѓонот, како кај минатогодишниот модел на Adidas,...

Nike направи конектиран дрес за новата сезона на NBA

0
Дали сте вистински фан ан спортот? Доколку сте, знаете дека не би пропуштиле ниеден натпревар, особено некој каде што игра вашиот омилен играч. За...