Почетна Тагови Nokia

Таг: Nokia

Nokia планира намалување на 10.000 работни места

0
Финската мултинационална комуникациска корпорација Nokia денеска соопшти дека планира затворање од 5.000 до 10.000 работни места во следните две години со цел да ги...

Nokia и Vodafone претставија нов оптички интернет со брзина од 100...

0
Nokia и Vodafone завршија со тестирањето на нова широкопојасна технологија која овозможува неверојатна брзина на интернетот од 100 гигабита во секунда на една бранова...

НАСА сака да гради мобилна мрежа на Месечината

0
Кога зборуваме за комуникацијата меѓу астронаутите во вселената и Земјата вообичаено се споменува радио или сателитска врска. Но, изгледа дека астронаутите кои во рамките...

Претставен првиот паметен телевизор на Nokia

0
Кога ќе се спомене името Nokia вообичаено сите веднаш помислуваат на мобилни телефони, но овој пат брендот го направи својот прв паметен телевизиски уред....

Nokia влегува на пазарот за паметни телевизори

0
Nokia одлучи да го прошири својот бизнис на уште едно поле - паметните телевизори. Но, притоа ќе бидат внимателни и нема да почнат со...

Nokia подготвува евтин телефон со поддршка за 5G

0
Светот полека се подготвува за новата генерација безжични мрежи 5G, кои ќе ни овозможат поголема брзина со помала латенција. Досега веќе беа претставени неколку...

Nokia го подготвува најмоќниот смартфон досега – ќе има дури 5...

0
Гласините за најмоќниот телефон на Nokiа досега, Nokia 9, кружат на Интернет веќе подолго време, а се чини дека се ближи крајот на исчекувањето...

Nokia претстави нови паметни телефони

0
Компанијата HMD Global, која има лиценца за користење на брендот Nokia, може да бие исклучително задоволна со успехот кој го остварија на пазарот во...

Nokia развива мобилен телефон со шест камери?!

0
Додека се почесто гледаме телефони кои имаат по две камери од предната и од задната срана, следниот топ модел од Nokiа би требало да...