Почетна Тагови Novavax

Таг: Novavax

Развиена вакцина која е 96% ефикасна против оригиналната верзија на корона...

0
Вакцината против КОВИД-19 на компанијата Novavax Inc има 96% ефикасност во спречувањето на заразата предизвикана од изворната верзија на корона вирусот во доцната фаза...