Почетна Тагови OrCam

Таг: OrCam

Израелска технологија ќе им помогне на слепите лица да гласаат без...

0
Слепите лица и лицата со проблеми со видот во Израел ќе можат да гласаат без никаква помош благодарение на уред за вештачки вид кој...