4.8 C
Skopje
сабота, ноември 27, 2021
Почетна Тагови Petbuls Lab

Таг: Petbuls Lab

Ремче за кучиња ги чита емоциите на кучињата со помош на...

Јужнокорејскиот стартaп Petpuls Lab направи ремче за кучиња кое користи вештачка интелигенција со помош на кое сопствениците на кучињата ќе можат да...

НАЈПОПУЛАРНИ