Почетна Тагови Qualcomm

Таг: Qualcomm

Qualcomm претстави молњевито брз модем кој од крајот на 2021 година...

0
Qualcomm има нов модел, а неговата брзина е неверојатна, односно може да презема податоци од интернет со брзина од 10Gbps. До крајот на 2021...

Snapdragon 700 ќе донесе поиздржлива батерија и вештачка интелигенција во мобилните...

0
Snapdragon 700, новиот чип на Qualcomm ќе биде позициониран под средната класа смартфони, но ќе нуди функции како за предводник Од компанијата соопштија дека дел од функциите...

Qualcomm ја претстави првата 5G антена за мобилни телефони во светот

0
За да може мрежата 5G да функционира на мобилните уреди потребни се многу компоненти, меѓу кои нови модеми и нов хардвер за вмрежување. Компанијата...

5G телефоните ќе пристигнат порано отколку што мислиме

0
Иако најголем дел од операторите и производителите на уреди ќе почнат да воведуваат 5G идната година, Qualcomm се подготвува за мал бран од 5G...