Почетна Тагови Snapchat

Таг: Snapchat

Snapchat ќе им плаќа на корисниците 1 милион долари дневно за...

0
Snapchat објави дека нивните корисници може да освојат дел од 1 милион долари секој ден ако креираат вирални видеа на платформата. Ова е дел...

Хрватската апликација за решавање математички задачи Photomath стана дел од Snapchat

0
Хрватската апликација Photomath станува дел од една од најпопуларните социјални мрежи во светот – Snapchat. Односно, како што е објавено на Snap Partner Summit,...

Snapchat во април стартува гејминг платформа

0
Популарната апликација Snapchat идниот месец ќе ја стартува својата долго очекувана гејминг платформа. Гласините за платформата на Snapchat кружат веќе неколку месеци, а сега...

Snapchat и Amazon ги здружуваат силите – ќе можете да пребарувате...

0
Snap тестира нов начин на пребарување на производите на Amazon.com преку камерата во апликацијата Snapchat, така што корисниците ќе можат да купуваат директно преку...

Snapchat изгуби милиони корисници поради редизајнот

0
Директорот на Snapchat, Еван Шпигел, се надеваше дека редизајнот на апликацијата ќе ги привлече огласувачите на платформата и подобро ќе ги пласираат рекламите за...

Младите се откажуваат од Facebook и преминуваат на Instagram и Snapchat

0
Младите луѓе му го свртуваат грбот на Facebook, стои во новиот извештај кој го објави eMarketer, а пренесува Klix.ba. Според извештајот, два милиони луѓе помлади...

Snapchat ќе овозможи споделување на содржините и на други мрежи

0
Од компанијата Snap најавија дека корисниците на Snapchat наскоро ќе можат своите објави на оваа социјална мрежа истовремено да ги споделуваат и на други...