Почетна Тагови #SwissEP

Таг: #SwissEP

Скопје предложен за европски стартап град за 2019 година

0
Скопје во друштво на други четири европски градови - Минск, Москва, Талин и Варшава е  Силиконска Долина како стартап центар за 2019 година од страна...

Womenpreneurs Stories втора сезона трета епизода: Soft Landing & Community Building

0
Сите приказни вреди да се споделат... Некои, исто така, вреди да се прослават! Приказни за жени претприемачи и жени на лидерски позиции е иницијатива која...

Каролин Спенсер, менаџер во Amazon, ќе биде говорник на Product Hunt...

0
Product Hunt Meetup кој ќе се одржи во комбинација со Womenpreneurs Stories овој четврток во Скопје го најави првиот атрактивен говорник - Каролин Н. Спенсер, програмски...

Product Hunt Meetup во соработка со Womenpreneurs Stories овој четврток во...

0
Серијата на настани Womenpreneurs Stories, своето следно издание ќе го доживее во комбинација со Product Hunt Meetup - настан кој ќе ја опфати тематиката како...

Шесто издание на Womenpreneurs Stories со Сара Усингер која основала стартап...

0
На 10 мај, следниот четврток, во Јавна соба во Скопје со почеток од 18 часот, ќе се одржи шестото издание на Womenpreneurs Stories -...

Програмата SwissEP го забрзува растот на стартап заедницата во Македонија

0
Стартап екосистемот во Македонија, полека но сигурно се развива, а веќе слушаме сѐ повеќе успешни приказни за идеи, услуги и производи кои доаѓаат од...

Како да се спроведе успешна crowdfunding кампања – тема на третите...

0
Во Јавна соба во Скопје се одржа третото по ред издание на Womenpreneurs Stories - настан на кој се споделуваат успешни претприемнички приказни. Третото...