Почетна Тагови T6 Transporter

Таг: T6 Transporter

Apple и Volkswagen заедно ќе прават автономни возила

0
Пред две години  Apple имаше ангажирано повеќе од 1.000 луѓе на програмата за развој на автономни автомобили Project Titan. Тогаш кружеа гласини дека Apple...