Почетна Тагови Tesla Semi

Таг: Tesla Semi

Tesla ќе овозможи „лудо возење“ со електричните камиони Tesla Semi

0
Милијардерот Илон Маск на својот Twitter профил најави дека компанијата работи на посебен начин на возење на нивните електрични камиони Tesla Semi наречен Mad...

Електричните камиони на Илон Маск тргнаа на пат со првите пратки

0
Tesla Semi ќе тргнат на првото патување. Илон Маск сподели фотографија од два паркирани електрични камиони на паркингот на гига фабриката во Невада, подготвени...

Tesla Semis веќе достапни и на европскиот пазар

0
Tesla веќе доби голем број на нарачки за електричниот камион Tesla Semi на американскиот пазар, и тоа од компании како PepsiCo и Walmart. Но...

Сон на сите камионџии – Tesla го претстави револуционерниот електричен Semi...

0
Камионот на Tesla кој го чекавме сега е тука. Tesla го претстави новиот електричен камион Tesla Semi со досег од дури 800 километри. Камионите...