Почетна Тагови Volvo

Таг: Volvo

Шведски Volvo на сите свои вработени им дава 6-месечно родителско отсуство...

0
Шведскиот производител на автомобили Volvo на сите свои вработени ширум светот им го зголеми платеното родителско отсуство на 24 недели, независно од полот. Volvo...

ВИДЕО: Volvo дизајнираше автономен камион за собирање ѓубре

0
Групацијата Volvo дизајнираше камион за собирање ѓубре од контејнерите кој е целосно автономен. Камионот самиот може да вози по улиците, да застане таму каде...

Volvo сака да не научи да возиме подобро и да спаси...

0
Во текот на идните две години Volvo сака да вгради напредна технологија во своите автомобили која би требало да ја зголеми безбедноста за сите...

Volvo го претстави првиот автономен електричен автобус во светот

0
Volvo во Сингапур претстави револуционерен автономен автобус кој веќе се тестира пред да почне да вози по патиштата во Синагпур. Автобусот е долг 12...

ВИДЕО: Volvo направи јахта која сама се паркира

0
Паркирањето на јахта или чамец во едно преполно пристаниште за голем дел од морепловците е еден од најголемите предизвици затоа што постојат многу работи...

Со новиот автомобил на Volvo патувањето ќе биде и визуелно и...

0
Со новиот модел на автомобилот S90 Ambience Concept, Volvo претставува нова дефиниција на луксузот - луксуз кој не е ограничен само на материјалното, туку...

Volvo Cars објави рекордна продажба во 2017 година

0
Глобалната продажба кај производителот на премиум возила е зголемена за 7 отсто во однос на 2016 година, односно продадени се 571.577 возила. Главен двигател на...

Uber купува 24.000 беспилотни автомобили од Волво

0
Пет месеци по кампањата за подобрување на односите со своите возачи компанијата Uber потпиша договор со шведски Volvo за купување десетина илјади беспилотни автомобили...

Volvo почна да прави ентериер за автомобили од отпад од океани

0
Новото возило на Volvo, V90 Cross Country Ocean Race, сега е опремено со ентериер кој е направен од отпад од океани. Козметички брендови, Adidas,...

Иновативно претставување на Volvo XC60

0
Сите љубители на скандинавскиот премиум автомобилски бренд Volvo, денеска, имаа можност да го искусат и подобро да се запознаат со втората генерација на...