13.7 C
Skopje
четврток, октомври 1, 2020
Почетна Тагови ZTE

Таг: ZTE

Huawei, Xiaomi и ZTE ги тестираат можностите на 6G во Кина

Huawei, Xiaomi и ZTE ги тестираат во Кина потенцијалните начини на примена на 6G безжичната мрежа, која треба да го надмине својот...

ZTE го претстави првиот 5G смартфон за кинескиот пазар

ZTE стана првиот производител на смартфони во Кина кој претстави 5G телефон. Станува збор за телефонот Axon 10 Pro 5G, кој беше најавен уште...

Samsung најави чудо – Galaxy X со три екрани?

Samsung би можел наскоро да претстави нов телефон Galaxy X, кој би можел да има ЛЕД екран. Кога целосно ќе се отвори екранот на телефонот...

НАЈПОПУЛАРНИ