Почетна Тагови дигитален маркетинг

Таг: дигитален маркетинг

#ИновативностЧита: „Дигитален пре-маркетинг“ од Драган Варагиќ

0
Ако сакате да ги решите проблемите кои ве спречуваат да дојдете до значително подобри резултати од работењето на интернет, оваа книга е дефинитивно за...

Тринаесет познати маркетинг говорници доаѓаат на AllWeb во Скопје

0
Познати се имињата на сите тринаесет говорници кои во петок, 16 ноември ќе бидат дел од AllWeb, првата и единствена конференеција за дигитални комуникации...

Петар Ниновски: Како да се исполни недостатокот од практични вештини настанат...

0
Brainster деновиве ja лансираше новата Академија за дизајн во соработка со едни од најискусните дизајнери во Македонија и регионот. Што друго ќе биде во...

Пет бенефити од дигитален маркетинг кои секој бизнис треба да ги...

0
Живееме во дигитален свет и најдобрата стратегија за компаниите подобро да се поврзат со своите клиенти е преку дигитални канали каде клиентите во суштина...

Creative Hub во петок ја организира конференцијата „Македонски маркетинг: The Future“

0
Creative Hub, центар за неформално образование, овој петок на 8 јуни организира еднодневен настан посветен на иднината на маркетингот и креирањето на иновативни визуелни...

Четири совети за водење на ефикасен маркетинг!

0
Во светот на дигиталниот маркетинг, времето е клучно. Да се доставaт содржини и добро дизајнирани маркетинг кампањи за компании чиј број на клиенти постојано...

Зошто Интернет огласувањето функционира баш секогаш?

0
Одредени бизниси уште негодуваат дали им е потребна веб страница или Интернет огласување. Но дигитализацијата станува побрза и побрза, а доколку и вие уште...

Вип ја организираше конференцијата „Women in Digital“ за влијанието на дигитализацијата...

0
Во организација на телекомуникациската компанија Вип денеска се одржа првата конференција „Women in Digital”, чија главна тема е улогата и значењето на дигиталната технологија...

Напреден тренинг во Скопје за Google AdWords со Мирослав Варга, сертифициран...

0
На 23 и 24 април 2018 година во Park Hotel & Spa во Скопје ќе се одржи напреден тренинг за Google AdWords со реномираниот...

Unilever се закани дека ќе ги повлече своите реклами од Facebook...

0
Компанијата Unilever деновиве упати закана до Facebook и Google дека ќе престане да се рекламира на нивните дигитални платформи доколку не ги „исчистат“ од...