Почетна Тагови Кабтел

Таг: Кабтел

Награди SME Proof 2020: EnGenius Cloud платформа

0
Во октомври минатата година долгоочекуваната платформа на EnGenius стана реалност. Сега, шест месеци подоцна, EnGenius Cloud е поуспешна од кога било. Услугата вклучува платформа...

Како да ги минимизирате последиците од корпоративен напад со злонамерен софтвер

0
Сигурно сте прочитале стотици написи за тоа како да ја заштитите мрежата од секоја закана која што постои. Но, понекогаш, и покрај сите преземени мерки, се...

Напредок во системите за детекција на пожари

0
Дваесет и првиот век донесе нови предизвици и нови опасности кои придонесуваат за потреба од поголема прецизност на уредите за детекција на пожари, како и за...

Sophos именуван за визионер на 2020 Gartner Magic Quadrant за Firewall

0
Во потег со кој веруваме се оддава почит на нашата посветеност на иновирањето и лидерството на пазарот, Gartner го именуваше Sophos за еден од...

Sophos е прогласен за лидер во извештајот за менаџирање со мобилни...

0
Sophos е признаен како лидер во извештајот IDC MarketScape: Worldwide Mobile Threat Management Software 2020 Vendor Assessment. Извештајот нуди преглед на безбедносните решенија за менаџирање со...

Напредна сајбер-безбедност за зголемување на ИТ ефикасноста и заштитата

0
Замислете да можете да го скратите времето кое секој ден го поминувате на администрирање на безбедноста за 90% и да го намалите за 85% бројот на...

Работа вон канцеларија поради коронавирус? Пет совети за безбедност!

0
Многу, ако не и повеќето организации, веќе имаат искуства со „работа од дома“, или барем  „работа на службен пат“. Ако сте дел од ИТ тимот во вашата компанија,...

Microsoft пријави пробивање на податоците – изложени 250 милиони податоци

0
Microsoft објави дека им биле пробиени податоците, со кои се загрозиле датабазите на еден од нивните корисници. Написот во блогот, наречен Access Misconfiguration for Customer Support...

Драган Давидовиќ: Со Kaspersky ИТ безбедносните решенија сте секогаш чекор пред...

0
Интернетот е од суштинско значење за функционирање на скоро секој сегмент од животот, но исто така може да биде и најголемата закана, со невидени...

Шери Веи, EnGenius решенијата се одлично имплементирани во многу македонски компании!

0
Каде се движи wi-fi светот? Одговорот на ова интригантно прашање го дава Шери Веи , генерален менаџер на EnGenius Networks Europe B.V. (Senao Group) која деновиве...