Почетна Тагови BMW

Таг: BMW

BMW претстави автономно возило чија внатрешност се претвора во дневна соба

0
BMW покажа како може да изгледа внатрешноста на автомобилите во иднина кога на дизајнерите им се дадат отворени раце и можност за размислување надвор...

BMW има ново, драстично поинакво лого

0
После Volkswagen, своето лого го менува уште еден германски производител на автомобили. Со секоја нова генерација корисници BMW го менува својот визуелен идентитет. Со...

BMW до 2023 година ќе претстави дури 25 електрични и хибридни...

0
Плановите на BMW за големиот број нови автомобили кои ќе се движат на електричен погон, како и за хибридните возила се познати некое време...

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Најлуксузните BMW модели пристигнаа во Македонија!

0
Инспирирани од приказната за луксузниот и независен стил, компанијата М Кар во  во својот продажен салон, во софистицирана елеганција, со престижна 7- степена гала...

Electric City Drive – холандски проект со кој ќе се намали...

0
Иднината на автомобилската индустрија им припаѓа на електричните возила, но во најголем дел од земјите веројатно или речиси сигурно во текот на идната деценија...

THE BOSS IS BACK – премиера на новиот BMW X5 во...

0
Оригиналниот BMW X модел, BMW X5 е помоќен, подинамичен, технолошки понапреден, но и поудобен од сите своите предходници Годината на BMW X моделот, достигнува уште...

Возачите на BMW ќе можат да му се пожалат на автомобилот...

0
Развојот на технологијата во иднина цеосно ќе ја смени автомобилската индустрија и нашите навики затоа што кога ќе завладеат беспилотните автомобили со патиштата, нема...

BMW инвестира милјарда евра во нова фабрика во Унгарија

0
BMW Group објави дека компанијата ќе ги прошири своите глобални производствени капцитети со целосно нов комплекс на територијата на Европа, кој ќе биде изграден...

BMW ќе го прави најбрзиот дрон во светот

0
Лигата Drone Racing League (DRL) се здружи со BMW и заедно ќе го прават најбрзиот дрон во светот. Дроновите денес се сеприсутни, се користат...

BMW го претвора вашиот смартфон во клуч за автомобил… и не...

0
Во последниве години присуството на производители на автомобили на мобилните конгреси се зголемува. Ги видовме на CES минатиот месец, ги гледаме на Светскиот мобилен...