Почетна Тагови Burger King

Таг: Burger King

Burger King направи џиновски круни за луѓето да одржуваат безбедна дистанца...

0
Со цел да се спречи ширењето на корона вирусот луѓето денес практикуваат социјално дистанцирање. Освен што најголем дел од времето го поминуваме дома, кога...

ВИДЕО: Burger King ви продава сендвич за 1 цент ако го...

0
Ако постои нешто што го сакаат Американците тоа се посебните понуди и попусти. Така, од Burger King направија понуда во која нивниот најпознат сендвич...

Бесплатни хамбургери за жените возачи во Саудиска Арабија

0
Сега кога е легално жените да возат во Саудиска Арабија, автомобилските брендови како Audi, Nissan и Ford креираа кампањи за да го поддржат тоа....