Почетна Тагови Cognism

Таг: Cognism

Македонско-британскиот стартап Cognism собра 3 милиони во нова рунда инвестиции

0
Cognism, платформата за забрзување на продажбата коja на организациите им дава поинтелигентен начин во барањето на квалификувани клиенти (prospecting), вчера објави дека затвориле  3...

IT заедницата WeTalkIT утре ќе одржи настан со Душан Гајиќ од...

0
Македонската IT заедница WeTalkIT ќе го одржи својот нов настан наменет за IT професионалци кој ќе биде на тема Introduction to Scala. На настанот говорник...

Македонско-британскиот стартап Cognism доби инвестиција од 2 милиони фунти во рунда...

0
Македонско-британскиот стартап Cognism, кој користи вештачка интелегенција за унапредување на продажбата, доби инвестиција од 2 милиони фунти во рунда предводена од фондот за ризичен...