Почетна Тагови Crew Dragon

Таг: Crew Dragon

Астронаути отпатуваа во вселената со капсулата Crew Dragon на SpaceX

0
Четворица астронаути вчера отпатуваа до Меѓународната вселенска станица. Лансирањето на ракетата ракетата Falcon 9 со капсулата Crew Dragon во која се наоѓале астронаутите е...

SpaceX доби дозвола за лансирање на капсулата Crew Dragon на Меѓународната...

0
Американската вселенска агенција НАСА даде зелено светло за Space X за транспорт на четворица астронаути до Меѓународната вселенска станица наредната недела. Лансирањето ќе...

SpaceX до крајот на годината ќе ги испрати првите туристи во...

0
Kомпанијата SpaceX на милијардерот Илон Маск најави дека до крајот на оваа година сака да испрати четворица туристи во вселената со леталотот Crew Dragon...

Илон Маск и НАСА подготвуваат нова мисија во вселената

0
Илон Маск и SpaceX неодамна се запишаа во историјата со својата вселенска капсула Crew Dragon, која превезе астронаути до Меѓународната вселенска станица и ги...

Американските астронаути безбедно се вратија на Земјата со капсулата на Илон...

0
Астронаутите Роберт Бенкен и Даглас Харли безбедно се спуштија на Земјата. Спуштањето на капсулата Crew Dragon беше направено без никакви проблеми и по точно...

Вселенското летало Crew Dragon на Илон Маск успешно стигна на Меѓународната...

0
Даг Харли и Боб Бенкен се првите двајца астронаути кои полетаа во вселената од американсо тло после пензионирањето на флотатат летала спејс шатл пред...

SpaceX идната недела ќе лансира ракета со човечки екипаж

0
Компанијата SpaceX на Илон Маск се подготвува за своето прво големо лансирање на ракета во орбитата со човечки екипаж, кое е закажано за идната...

Во мај првите астронаути ќе патуваат во вселената со леталото Crew...

0
Американската вселенска агенција НАСА и компанијата SpaceX одредија нов датум за лансирање на леталото Crew Dragon во кој ќе има астронаути. Crew Dragon е...

SpaceX објави видеосимулација на првата мисија на Crew Dragon во 2020...

0
Првата мисија на вселенското летало на Илон Маск можеби нема да се случи до идната година, но SpaceX сподели видео со симулација на првиот...