Почетна Тагови Deutsche Bahn

Таг: Deutsche Bahn

Германската национална железница ќе експериментира со возови на водород

0
Германската национална железница Deutsche Bahn (DB) најави дека развива вов на погон на водород, кој би требало да ги замени возовите на дизел. Операторот...

Германските возови добиваат конзоли за видеоигри и теретани

0
Додека Илон Маск сака железничкиот транспорт да го забрза со суперсонични возови, практичните Германци повеќе се грижат за комфорот на патниците. Такa, компанијата Deutsche Bahn...