-1.6 C
Skopje
вторник, февруари 25, 2020
Почетна Тагови Gideon Brothers

Таг: Gideon Brothers

Хрватската пошта вработи роботи

Хрватската пошта воведе автономни роботи на хрватската компанија Gideon Brothers за превоз на палети во новиот центар за сортирање и со тоа...

Хрватски иноватори направија целосно автономни мобилни роботи

Интеграцијата на роботите во секојдневната работа не е нешто за што само читаме или гледаме на телевизија. Компаниите се се' позаинтересирани за воведување на...

НАЈПОПУЛАРНИ