Почетна Тагови Mercedes

Таг: Mercedes

Mercedes работи на најефикасниот електричен автомобил во светот – ќе има...

0
Во текот на претставувањето на новите модели на електрични автомобили и на новите стратегии за иднината од Mercedes објавија дека то развиваат прототипот Vision...

Mercedes за една недела направи уред кој може да ги замени...

0
Конзорциум составен од Mercedes Formula One и други тимови од F1 велат дека направиле помагало кое ќе им помогне на пациентите заболени од...

Mercedes влезе во електричната ера

0
За Mercedes започна нова, електрична ера. Имено, овој германски производител на автомобили во Бремен, Германија, каде што се произведуваат C класата и GLC, почна...

Илон Маск последниот квартал продаде повеќе автомобили отколку Mercedes

0
Во текот на изминатите неколку месеци компанијата Tesla конечно успеа да го подигне производствоо на Model 3 на посакуваното ниво, па од нивните производни...

Mercedes направи паметни светла за автомобил

0
Mercedes веќе извесен период тестира паметни автомобилски светла и сега изгледа тие светла повеќе не се само концепт. Од Daimler најавија дека тие футуристички...

Mercedes се дели на две компании

0
Германскиот автомобилски гигант Daimler стартуваше со реструктурирање на бизнисот, кој подразбира поделба на Mercedes на две компании. Тоа значи дека одделот за автомобили Mercedes-Benz...