9 C
Skopje
четврток, јуни 4, 2020
Почетна Тагови Skopje Design Week

Таг: Skopje Design Week

Skopje Design Week 2019 со отворен повик за учесници

Мултидисциплинарната платформа Skopje Design Week есенва ќе го претстави своето деветто издание преку најновите достигнувања на производните компании, дизајнерите и дизајн студијата од Балканските...

Адора инженеринг и Завар дизајн последните заеднички дизајн проекти за домување...

Адора инженеринг и Завар дизајн со заеднички изложбен простор и последните дизајн проекти во објектите за современо домување, се претставија на 8-то издание на...

Skopje Design Week 2018: Доаѓа кремот на мебел индустријата во светот!

Во Скопје од 21  до 25 ноември 2018 година се одржува осмиот Skopje Design Week во соработка со Делегацијата на германското стопанство во Македонија....

Skopje Design Week по осми пат во ноември

Осумгодишното искуство кое го донесе македонскиот дизајн на едно поинакво ниво, основањето на меѓународната платформа за дизајнери – Balkan Design Network, собирањето на едно...

„Пастело“ прогласен за Најдобар млад бренд на Skopje Design Week

„Пастело“ е избран за Најдобар млад бренд на Неделата на дизајнот во Скопје (Skopje Design Week) која заврши синоќа. Оваа награда се доделува вторпат,...

Меѓународно наградувани дизајнерски креации од Завар Дизајн на Skopje Design Week

Завар Дизајн ја изложува својата најнова колекција на клуб маси Stones на Skopje Design Week. Колекцијата на мебел се карактеризира со иновативни и...

Седмо издание на Skopje Design Week од 22. до 26. ноември

 Седмото издание на “Недела на дизајнот во Скопје” (Skopje Design Week) оваа година ќе се одржи од 22. до 26. ноември во „Јавна соба“...

НАЈПОПУЛАРНИ