Почетна Тагови Sony

Таг: Sony

ВИДЕО: Sony почна да го продава преносниот клима уред Reon Pocket

0
Sony направи преносен клима уред. Неговата употреба е многу едноставна и ефикасна. Овој необичен клима уред се става под вратот. Може да се поврзе...

Паметниот робот-куче на Sony отсега помага со домашните обврски и ги...

0
Роботот-куче Aibo отсега ќе може да биде програмиран да прави нови трикови и ќе може да стане ваш најдобар пријател. Компанијата Sony ангажираше девелопери...

Sony претстави мини клима-уред кој можете да го носите во џеб

0
Температурите на глобално ниво растат со алармантно темпо, па станува се потешко да се спасиме од постојаното потење во текот на летото. Сега технолошкиот...

Sony се повлекува од повеќе пазари за паметни телефони

0
И покрај лошите пазарни резултати и големиот минус кој од година во година го остварува одделот за паметни телефони во Sony, од компанијата немаат...

Sony стана конкурент на Uber – ја стартуваше услугата S.Ride

0
Сервисот на Uber за споделување автомобили на територијата на Јапонија има нова конкуренција, но овој пат станува збор за неочекуван ривал. Новиот конкурент се...

Sony претстави телевизор поголем од автобус

0
Ако мислевте дека телевизорите 8K се напредни, нема да можете да му се изнагледате на најновото ремек дело на јапонскиот гигант Sony - масивниот...

Ова е првиот телефон во светот со 4K OLED дисплеј

0
Бизнисот на Sony со телефони се мачи да држи чекор со гигантите како Apple, Samsung и Huawei. Токму затоа компанијата стартуваше нова серија паметни...

Sony ја претстави најбрзата SD картичка во светот

0
Sony ја претстави својата најнова иновација на полето на складирање податоци - UHS-II SD картичката од новата серија SF-G TOUGH, која комбинира најголема брзина...

Sony го претстави своето паметно куче-робот Aibo

0
Новиот робот на Sony, Aibo, конечно ќе пристигне во САД. Јапонскиот технолошки гигант најави дека специјалната First Litter Edition ќе почне да се продава...

Фотоапарати со кои сликите од годишниот одмор ќе изгледаат поубаво

0
Иако сите сме навикнати фотографиите да ги правиме со паметните телефони, некои од нас доаѓаат до момент кога овие фотографии веќе не ги задоволуваат...