Почетна Тагови Adidas

Таг: Adidas

Adidas ги направи најдолгите патики во светот

0
Спортскиот бренд Adidas го претстави најновиот модел на патики Adidas Originals Superstar, кој привлече неверојатно внимание од целиот свет поради една очигледна причина -...

Adidas годинава има 93% пад на приходите од продажба

0
Германскиот производител на спортска опрема Adidas забележа огромен пад на производството и приходите во првиот квартал од годинава поради кризата предизвикана од пандемијата на...

Adidas и Pradа направија заедничка колекција патики и чанти

0
Луксузниот италијански моден бренд PRADA и германскиот гигант за спортска опрема ADIDAS веќе некое време најавуваат заедничка соработка инспирирана од богатото наследство на модните...

Погледнете како Adidas ги претвора пластичните шишиња во патики

0
Adidas прави повеќе од 400 милиони пара обувки годишно. За да се произведе толкава количина обувки потребни се огромни ресурси. Но, постојаното создавање нови...

Оваа фабрика во Индија прави обувки од пластични шишиња

0
Предвидувањата велат дека до 2050 година во океаните ќе има повеќе пластика отколку риби. Сепак, некои од најголемите брендови за спортска опрема како што...

Adidas од 2024 година ќе ги прави сите патики од рециклирана...

0
Adidas планира да ја прошири употребата на рециклирана пластика. Производителот на спортска опрема вети дека почнувајќи од 2024 година ќе користи само рециклиран полиестер...

Автоматизираната фабрика Speedfactory на Adidas ќе го смени од корен начинот...

0
Adidas ќе ја отвори првата Speedfactory во Америка во близина на Атланта, Џорџија. Од Adidas велат дека ова Speedfactory ќе може да произведува трипати...

Adidas ги затвора физичките продавници, се врти кон интернет продажбата

0
Германскиот производител на спортска опрема Adidas очекува затворање на физичките продавници во текот на наредните години во рамките на пренасочувањето на интернет продажбата, изјави...

Adidas лансираше облека за јога направена од рециклирана пластика

0
Adidas одлучно работи на намалување на загадувањето со пластика. Компанијата склучи партнерство со организацијата Parley for the Oceans и заедно ќе креираат производи од...

Adidas лани продале милион патики од рециклирана пластика

0
Гигантот за производство на спортска опрема Adidas објави дека продаде еден милион патики изработени од рециклирана пластика којашто доаѓа од пластичниот отпад од океаните. Adidas,...