Почетна Тагови Boston Dynamics

Таг: Boston Dynamics

ВИДЕО: Погледнете како се забавуваат роботите на Boston Dynamics

0
Роботите на Boston Dynamics повторно се тука и овојпат ќе ви покажат колку се вешти во нешто сосема поинакво. Имено, пред некој ден на...

Hyundai сака да го купи производителот на револуционерните роботи Boston Dynamics

0
Boston Dynamics, компанијата која произведува роботи како кучето Spot, наскоро може да се најде во рацете на Hyundai, пренесува Bloomberg reports. Според извоири блиски...

Boston Dynamics почна да го продава кучето-робот Spot

0
Компанијата Boston Dynamics денес официјално почна со продажба на својот флексибилен и сестран робот-куче Spot по цена од 74.500 долари. Заинтересираните купувачи на роботот-куче...

ВИДЕО: Роботот Atlas стана гимнастичар

0
Американската компанија Boston Dynamics вчера објави видео на кое нејзниот најпознат робот прототип - роботот Atlas - изведува досега невидени акробации. Откако ќе го...

Погледнете како роботи-кучиња на Boston Dynamics влечат камион

0
Американската компанија Boston Dynamics го научи својот робот Spot Mini нов трик, а овој пат група роботи-кучиња покажаа дека можат да влечат камион. Досега...

Луѓето немаат шанси покрај ваква работна сила. Погледнете го новото видео...

0
Дури и ако не ја следите технологијата и роботиката, веројатно веќе сте виделе видеа од роб отите на компанијата Boston Dynamics, Atlas, кој може...