Почетна Тагови MasterCard

Таг: MasterCard

Mastercard ќе ја пушти во употреба првата кредитна картичка во светот...

0
Мastercard и американската криптовалута Gemini ќе ја лансираат првата кредитна картичка во светот која на корисниците им дава награди во дигитални валути за трансакциите...

Халкбанк АД Скопје дел од поддржувачите на коалицијата “Priceless Planet” –...

0
Mastercard и Халкбанк АД Скопје ја објавуваат новата акција на Priceless Planet, платформата која ги обединува корпоративните заложби за поздрава планета и овозможува...

MasterCard ќе прифаќа криптовалути – сакаат на корисниците да им...

0
Сите кои имаат биткоин со надеж дека допрва ќе расте вредноста на оваа криптовалута неделава се израдуваа кога Илон Маск објави дека во јануари...

Манова: Дигиталниот идентитет овозможува без физичко присуство да се завршат важни...

0
Деновиве „Мастеркард“ и Владата потпишаа Меморандум за разбирање со што Македонија станува една од првите земји во светот, каде целото население добива можност за...

Еуростандард Банка ја воведува првата припејд подарок-картичка на нашиот пазар

0
За прв пат во земјата, Еуростандард Банка АД Скопје воведува нова Mastercard PrePaid подарок-картичка која со своите карактеристики и можности е уникатна и единствена...

Бангкок е најпосетуваниот град во светот

0
Според индексот Global Destination Cities Index на Mastercard  за 2019 година, Бангкок се најде на врвот на листата како град кој го посетиле најмногу интернационални...

MasterCard го отстранува името од своето лого

0
Mastercard се приклучи на групата брендови како што се Nike, Apple и Target кои користат само слика, но не и името во најголем дел...

Наградна игра на Шпаркасе банка – Големи награди за МАСТЕР уживање

0
Шпаркасе Банка Македонија од денеска ја започна новата наградна игра „Големи награди, за МАСТЕР уживање!“, наменета за корисниците на дебитнитe и на кредитните картички...

Скокни во Халквантура: Голема наградна игра на Халкбанк и MasterCard

0
„Скокни во Халквантура“ е новата голема наградна игра на Халкбанк и Mastercard, која на сите нови и постојни клиенти на банката им нуди можност...

Првата миризлива Mastercard® дебит бесконтактна картичка на Еуростандард Банка

0
Глобалниот лидер за платежни решенија - Mastercard, во соработка со Еуростандард Банка, од денеска за македонските граѓани воведува нова и уникатна Mastercard дебит бесконтактна...