22 C
Skopje
вторник, јули 7, 2020
Почетна Тагови McDonald’s

Таг: McDonald’s

Mekdonalds ги заменува пластичните капачиња на чашите со растителни

Компанијата Mekdonalds најави сеопфатна програма со цел да се укине или да се намали упитребата на пластика, како и да се унапреди...

McDonald’s купува стартап кој користи вештачка интелигенција за да ве натера...

McDonald's купува технолошки стартап за кој се надева дека ќе ги натера потрошувачите да трошат повеќе отколку што сакаат. Гигантот за брза храна објави...

ВИДЕО: Burger King ви продава сендвич за 1 цент ако го...

Ако постои нешто што го сакаат Американците тоа се посебните понуди и попусти. Така, од Burger King направија понуда во која нивниот најпознат сендвич...

Генијална кампања на McDonald’s во Шведска со која ја подига свеста...

Дислексијата е едно од најчестите пореметувања во учењето во светот и влијае на речиси 20% од светската популација. Но, оние кои не се соочуваат...

McDonald’s ќе ги отстрани адитивите од сендвичите

McDonald's повеќе нема да користи вештачки адитиви во своите сендвичи, објави компанијата пред неколку дена. Глобалниот синџир за брза храна настојува да привлече потрошувачи...

McDonald’s во чест на 50-годишнината од Big Mac направи свои пари...

McDonald’s планира да ја прослави 50-годишнината од својот најпознат производ Big Mac на навистина уникатен начин - почнувајќи од утре, со секој купен Big...

Starbucks и McDonalds заедно ќе прават биоразградливи чаши

Лесно е да си купиме од омиленото кафе наутро по пат додека одиме на работа, а потоа да ја фрлиме чашата без да размислиме...

McDonald’s ги отстранува пластичните цевки од рестораните во Велика Британија и...

McDonald’s се вклучува во борбата со пластичниот отпад со преминувањето од пластични на хартиени цевки за еднократна употреба во рестораните во Велика Британија и...

Светот ќе добие уште 1.000 Mekdonalds ресторани

Американскиот синџир за брза храна Mekdonalds (McDonald’s) ќе инвестира околу 2,4 милијарди долари и ќе отвори 1.000 нови ресторани во светот во текот на...

НАЈПОПУЛАРНИ