Почетна Тагови Neon

Таг: Neon

Саудиска Арабија ќе гради град само за пешаци, без улици и...

0
Саудиска Арабија го претстави планот за градот The Line, кој ќе биде целосно за пешаци. Градот е дел од гига-проектот Neom вреден 500 милијарди...

Samsung воведува вештачки луѓе на своите телефони

0
Вештачката интелигенција зазема замав, па досега слушавме гласини за воведување на личниот гласовен асистент Siri на iPhone, а сега Samsung оди чекор понапред и...

Samsung претставува нов систем за вештачка интелигенција – NEON

0
Јужнокорејскиот технолошки гигант Samsung го објави дигиталниот AI асистент Bixby уште во март 2017 година. Тој се најде и во Galaxy S8, а подоцна...