Почетна Тагови Raptor

Таг: Raptor

Илон Маск по прв пат го запали моторот на вселенскиот брод...

0
Тест-верзијата на вселенскиот брод на SpaceX го запали својот мотор по прв пат. Моторот беше запален во фаза на тестирање позната како статичко палење,...

Илон Масk: Луѓето ќе можат да ги продадат своите домови на...

0
Основачот и извршен директор на компанијата SpaceX, Илон Маск, тврди дека луѓето ќе можат без проблеми да ја напуштат Земјата и да започнат нов...

Илон Маск објави две спектакуларни видеа од првoтo палење на моторот...

0
Илон Марк вчера радосно објави снимки на Twitter од палењето на моторот на нивната нова ракета, на која убаво можеа да се видат пламени...