3.1 C
Skopje
петок, јануари 17, 2020
Почетна Тагови Rimac Automobili

Таг: Rimac Automobili

Римац објави ново видео од својот суперавтомобил и откри кога...

Од Rimac Automobili денес објавија видео кое изгледа како најава за некој научно-фантастичен филм, а главната ѕвезда во видеото е новиот прототип...

Мате Римац го шири бизнисот во Словенија – отвора тест-центар во...

Мате Римац го шири бизнисот на Rimac Automobili во Словенија, каде што во Ново Место ќе отвори тест-центар под името Hyper E-Car...

Како изгледа креш тест на прототипот на Мате Римац вреден милион...

Мате Римац минатата година го одушеви светот со супербрзиот автомобил C_Two, чии перформанси ќе можат да ги осетат и во нив да уживаат само...

Hyundai откри нови детали за супертајниот проект на кој работи со...

Hyundai со хрватската компанија Rimac Automobili на младиот иноватор Мате Римац работи на супертаен проект, односно лимитирана серија спортски автомобили.Во мај годинава Hyundai и...

Porsche го зголемува уделот во Rimac Automobili

Rimac Automobili си осигураа зголемување на уделот на Porsche во компанијата, па сега Porsche има удел од 15,5%. Во јуни 2018 година германскиот производител...

Компанијата на младиот Мате Римац учествуваше во создавањето на импресивниот италијански...

Мате Римац уште еднаш одушеви со својата работа. Неговата компанија учествуваше во изработката на импресивниот автомобил Battista. Од компанијата објавија дека договорот бил вреден...

Мате Римац ќе и помага на хрватската влада да привлече инвестиции...

Претседателот на Владата на Хрватска, Андреј Пленковиќ, одржа состанок со претприемачот и основач на компанијата Rimac Automobili, Мате Римац, на кој разговараше за потенцијалите...

Најновиот автомобил на Мате Римац сега ќе можете да го возите...

Во рамките на најголемата гејминг конференција XBOX E3, Rimac и Microsoft го објавија своето ново партнерство. На страницата на Rimac Automobili објавија дека Rimac...

Мате Римац стана најбогатиот Хрват

Мате Римац стана најбогатиот Хрват откако во неговата компанија влегоа Hyundai и Kia. Економистот Ивица Бркљача пресмета, според информациите за сопственичката структура на Rimac...

Hyundai инвестираше 80 милиони евра во хрватскиот стартап Rimac Automobili!

Најпознатиот хрватски стартап, Rimac Automobili, ја договори досега најголемата инвестиција од своето основање и воедно најголемата инвестиција во некој хрватски стартап досега. Hyundai Motor...

НАЈПОПУЛАРНИ