-0.5 C
Skopje
вторник, февруари 25, 2020
Почетна Тагови Rimac Automobili

Таг: Rimac Automobili

Hyundai инвестираше 80 милиони евра во хрватскиот стартап Rimac Automobili!

Најпознатиот хрватски стартап, Rimac Automobili, ја договори досега најголемата инвестиција од своето основање и воедно најголемата инвестиција во некој хрватски стартап досега. Hyundai Motor...

Мате Римац: Уште еден голем инвеститор ќе инвестира во Rimac Automobili

Електрични, автономни, споделени - тоа е иднината на автомобилите во наредните неколку децении, прашање е дали Хрватска ќе ја заболиколи инвестицискиот бран или ќе...

Porsche ќе прави електричен автомобил заедно со Мате Римац

Porsche има големи планови за пазарот на електрични автомобили, а за да ги претвори тие амбициозни планови во реалност минатата година потпиша партнерство со...

ВИДЕО: Римац вечерва претставува целосно нов електричен велосипед

Три години по претставувањето на последниот електричен велосипед Greyp и речиси шест години по претставувањето на првиот модел со кој го одушевија светот, Мате...

ВИДЕО: Римац во Женева ја претстави новата верзија на суперавтомобилот C_Two

https://www.youtube.com/watch?v=mrnGaAVomd8 Rimac Automobili на годинашниот женевски саем за автомобили изложуваат на уште поголем и атрактивен простор, веднаш до Порше, Ауди и Ламборџини. Главната атракција е...

ФОТО: Римац на саемот за автомобили во Женева ќе претстави електричен...

Компанијата Rimac Automobili на својата страница на Facebook се пофали дека на 89-тото издание на саемот за автомобили Motor Show во Женева во вторник...

Rimac Automobili доби нов извршен директор кој доаѓа од престижна компанија

Новиот извршен директор на Rimac Automobili е Тим Ричардсон. Како што истакнуваат од Rimac Automobili, тој има повеќегодишно иксуство и веќе се преселил во...

Мате Римац откри зошто не прави автомобили кои може да ги...

Основачот и директор на компанијата Rimac Automobili, младиот Хрват Мате Римац, во рамки на меѓународниот фестивал на уметност, роботика и нови технологии Device_art вчера...

Мате Римац на јавноста и откри приказна за компанијата која не...

На гостувањето на конференцијата ICT Gold Awards BIG3, младиот иноватор Мате Римац зборуваше за подемите и падовите во бизнисот во текот на работата на...

Financial Times го спореди Хрватот Мате Римац со мегапопуларниот иноватор Илон...

Financial Times објави голем напис за  Мате Римац, во кој во самиот вовед пишува дека многумина го споредуваат со Илон Маск. Наведуваат дека заедничко...

НАЈПОПУЛАРНИ