-4 C
Skopje
недела, февруари 23, 2020
Почетна Тагови Rimac Automobili

Таг: Rimac Automobili

Мате Римац: Добив понуда за откуп на мојата компанија!

Најуспешната хрватска претприемничка приказна веќе петта година по ред ќе биде наградена со тирулата Ernst&Young Претприемач на годината, а доделувањето на признанијата ќе се...

Хрватот Мате Римац на турнеја во САД со својот електричен хиперавтомобил

Хрватскиот производител на електрични возила и батерии за нив Rimac Automobili објави дека стартува американска турнеја со својот нов проект- електричниот хиперавтомобил Concept Two....

ВИДЕО: Rimac Automobili почна да тестира беспилотни возила по улиците во...

Rimac Automobili на својата Facebook  страница објави видео на кое се гледа беспилотен автомобил кој се тестира по улиците во Загреб. Во текстот за...

Мате Римац најави дека ќе соработува и со Seat

Хрватската компанија Rimac Automobili влегува во ново партнерство со уште еден автомобилски гигант. После соработката со Porsche, Мате Римац овојпат одлучи да соработува со...

Porsche купи 10% удел во хрватската компанија Rimac Automobili

Еден од најпознатите производители на автомобили во светот, Porsche, ќе инвестира во компанијата на младиот хрватски иноватор Мате Римац за да даде поддршка на...

Мате Римац објави видео на кое се гледа одблиску како...

Rimac Automobili на својата странива објави видео од саемот за автомобили во Њујорк, New York International Auto Show. На видеото се гледа како изгледа...

Мате Римац за само 3 недели продаде 150 примероци од својот...

Мате Римац на 6 март на саемот во Женева го претстави својот најнов електричен хиперавтомобил C_Two, а деновиве автомобилот го претставува и на саемoт 2018...

Компанијата на младиот Хрват Мате Римац, Rimac Automobili, ќе гради фабрика...

Хрватската компанија Rimac Automobili, чиј основач и извршен директор е 30-годишниот иноватор Мате Римац, ќе гради фабрика во Кина. Во октомври минатата година хрватската...

Мате Римац утре во Женева ќе го претстави својот нов автомобил...

Сите љубители на брзите автомобили утре во Женева ги очекува вистинско уживање - новиот електричен автомобил на Rimac automobili. Ако судиме според успехот на...

Хрватскиот иноватор Мате Римац во март во Женева ќе го претстави...

Компанијата Rimac Automobili полека ги пакува куферите за Швајцарија и го довршува склопувањето на својот нов суперавтомобил, кој засега го носи името Concept Two...

НАЈПОПУЛАРНИ